צור קשר
משמעות הביטויים "מבלי לפגוע בזכויות" ו"כל הזכויות שמורות"מאת: עוה"ד בומבך אילן    תאריך פרסום: 12/06/2007
לעיתים קרובות נוהגים עו"ד [ואף צדדים שאינם עו"ד] לכלול במסמכים שונים שהם מוציאים תחת ידיהם את הביטויים: "מבלי לפגוע בזכויות" או "כל הזכויות שמורות", מתוך מטרה לעשות שימוש בביטויים מסייגים אלו בשלב מאוחר יותר, או להשאיר פתח לטיעונים שונים עתידיים. במאמרו, שפורסם לראשונה בגיליון מס' 86 של "עט ואתיקה" (אייר תשס"ז, מאי 2007) היוצא לאור ועדת האתיקה שליד ועד מחוז ת"א, בודק עוה"ד בומבך אילן מספר שאלות משפטיות הנוגעות לביטויים אלו: האם מסמך שהוספו לו הביטויים "מבלי לפגוע בזכויות" או "כל הזכויות שמורות" נהנה מחיסיון? באלו תנאים? האם הוספת ביטויים אלו שוללת מהמסמך את תקפה המחייב של ההצעה הכלולה בו? האם עצם השימוש בביטויים אלו במסגרת מסמכים המוחלפים בין הצדדים גורם לאי קבילותו של המסמך בהליך משפטי מאוחר יותר? האם הכללת ביטויים אלו במסמך יכולה להיחשב הודאה בקיום זכות לענין סעיף 9 לחוק ההתיישנות? עוד על כך במאמר דלהלן.
קרא עוד >>
ניהול תיק ברשלנות רפואיתמאת: עו"ד יאיר סקלסקי    תאריך פרסום: 04/01/2006
כיצד יש להתייחס לתביעה אפשרית ברשלנות רפואית? מאמר של עוה"ד יאיר סקלסקי מסביר את החשיבות הרבה של ליווי משפטי כבר בשלב איסוף החומר הרפואי לקראת הערכתו המשפטית ע"י עו"ד העוסק בתחום.
קרא עוד >>
על החירות המקצועית של עורכי הדיןמאת: עוה"ד פלסר ניר    תאריך פרסום: 17/09/2006
על החירות המקצועית של עורכי הדין והיקף שיקול הדעת המשטרתי לפתוח כנגדם בהליכי חקירה מאת: עוה"ד פלסר ניר המאמר מציג את העמדה לפיה יש לחזק את חסינות עוה"ד מפני חקירה משטרתית ע"י העברת ההחלטה באם לחקור עו"ד, כעד או כחשוד, לשיקול הדעת של פרקליט המחוז, ולא להותירו בידיים המשטרתיות. זהו מאמר מאלף המשתית את טיעוני עמדתו בדבר חשיבות תפקידו של עוה"ד בחברה דמוקרטית, ועל הצורך לשמור על חירותו ועצמאותו של עוה"ד על מנת שזה יוכל להגן על האזרח הנזקק לו מול רשויות השלטון. המאמר פורסם ב: הסניגור, 112 (2006) 5.
קרא עוד >>